Liverpool se plasirao u četvrtfinale Europske lige 11-2 Sparta Prag

U uzvratnoj utakmici 1/8 finala Europske lige 2023-24, Liverpool se na domaćem terenu susreo sa praškom Spartom. Na kraju je Liverpool slavio prašku Spartu sa 6-1 i još jednom ostvario veliku pobjedu te se s ukupnim rezultatom 11-2 plasirao među 8 najboljih u Ligi prvaka.
Liverpool je vodio 5-1 u prvoj utakmici protiv Sparte Prag kod kuće, pa je ishod uzvratne utakmice bio vrlo jasan većini navijača. Iako je Liverpool pretrpio ozbiljan val ozljeda, Klopp je i dalje imao jaku postavu, sa Salahom, Nunezom i ostalim glavnim igračima koji su počeli utakmicu. U prvih 14 minuta prvog poluvremena Nunez, Clark, Salah i Gakpo u Liverpool Dresovi Kompleti zabili su 4 pogotka zaredom i priredili masakr. Sparta Prag je povukla gol pred kraj prvog poluvremena. U drugom poluvremenu Salah je upisao hat-trick asistencija, pomogao Szoboszlaiju da postigne gol, a Gak je postigao još jedan gol. Na kraju je Liverpool nakon 8 godina ponovno ušao u četvrtfinale Europske lige.
U ovoj utakmici Salah je u Nogometni Dres s brojem 11 još jednom pokazao svoju snažnu ofenzivnu snagu i postao najupečatljiviji fokus utakmice. Salah je nakon utakmice izabran za najboljeg na utakmici sa izvanrednim učinkom od 1 pogotka i 3 asistencije. Sa svojim golovima na utakmici, Salah je također postao prvi igrač u povijesti Liverpoola koji je zabio 20+ golova u sedam uzastopnih sezona. Njegov izvanredan nastup još jednom je pokazao njegovu snagu i važnost za momčad.