S 0-3 kod kuće Liverpool je na rubu eliminacije

Nakon prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka, nastavljaju se prve utakmice četvrtfinala Europske lige. Leverkusen je pobijedio West Ham s 2-0, izjednačivši Juventusov rekord od 42 utakmice bez poraza u svim natjecanjima. Roma je u gostima svladala AC Milan rezultatom 1-0. Benfica je pobijedila Marseille rezultatom 2-1. Najviše je iznenadilo da se Liverpool, favorit za naslov prvaka, na Anfieldu susreo s Atalantom, broj 6 u Serie A. Zbog toga su na domaćem terenu doživjeli poraz od 0-3 i bili na rubu eliminacije.
Posljednjih dana, Liverpool je postupno pokazao znakove opadanja boreći se u više arena. U utakmici je Atlanta na gostovanju imala dominantnu prednost. U 38. minuti susreta Scamacca u Atalanta Nogometni Dres prekinuo je susret na terenu, a Liverpool je pao na 0-1. U drugom poluvremenu Klopp je zamijenio Salaha Szoboszlaija, Robertsona, Diasa, Jotu i ostale glavne igrače, nadajući se da će spasiti situaciju. Ali to nije promijenilo situaciju na terenu. Obrana Atlante ostala je stabilna, a protunapad vrlo oštar. Scamacca je u 60. minuti bio dva strijelca. U narednim utakmicama Liverpool je bjesomučno napadao u nadi da će postići gol, ali sudbina mu nije bila naklonjena. Pašalić je u završnici utakmice postigao još jedan pogodak za nastavak povećanja rezultata. Liverpoolov 34. uzastopni niz bez poraza kod kuće došao je kraju.
Prošlog su tjedna igrači koji nose Liverpool Dresovi Kompleti prvi put remizirali s Manchester Unitedom u Premier ligi, čime je momčad izgubila prvo mjesto u Premier ligi. U Europskoj ligi su na svom terenu doživjeli poraz od 0-3 i bili su na rubu eliminacije. Ali može li se Liverpool, koji je uvijek bio dobar u povratcima, izdići iz nedaća i nastaviti stvarati čuda na talijanskom terenu?