Engleska je prvi put u povijesti izgubila od Grčke

U trećem kolu skupine B UEFA Lige nacija, Engleska se suočila s Grčkom na Wembleyju i na kraju izgubila 1-2, postavivši sramotan rekord poraza od Grčke po prvi put u povijesti. Lee Carsley, privremeni trener, sklon je napadu u postavi. Unatoč odsutnosti kapetana Kanea, napadačka kombinacija Fodena i Bellinghama i dalje se čini jakom, ali učinak momčadi daleko je manji od očekivanog. Iako su im Dresovi Engleska Reprezentacije lijepi kao i uvijek, konačni rezultat nije lijep.
Na početku utakmice Engleska je bila aktivna u ofenzivi, ali nije uspjela iskoristiti priliku i propustila je puno prilika. Konkretno, izvedba Palmera i Gordona bila je razočaravajuća. U drugom poluvremenu Pavlidis u Dres Grčka Reprezentacije poveo je u izbijanju izjednačenja, a onda su dva pogotka poništena zbog ofsajda. Iako je Bellingham izjednačio rezultat u 87. minuti, u sudijskoj nadoknadi grčki je pogodak gurnuo Englesku u ponor.
Tijekom cijele utakmice, engleski napad imao je samo dva udarca prema golu. Bivši vratar Robinson žestoko je kritizirao igru ​​momčadi, istaknuvši lošu taktičku izvedbu i nepravilnu suradnju među prednjim igračima, posebice suradnju Fodena i Bellinghama. Grčka je koristila pomoć VAR-a kako bi zadržala kontrolu nad utakmicom i odala počast preminulom bivšem reprezentativcu Baldocku nakon utakmice.
Nakon utakmice, kapetan Stones i Carsley priznali su da momčad nije uspjela primijeniti raspored prije utakmice i da su česte pogreške dovele do gubitka lopte. Ovim porazom Engleska je zaostala za Grčkom u skupini. Sljedeća utakmica bit će kritičan trenutak za momčad da razmisli i prilagodi se. Ne preispitaju li se taktika i postava, izazovi u budućnosti bit će još teži.